wtorek, 29 maja 2018

W Tychach rower miejski także dla niepełnosprawnych!


W drugiej połowie maja Tychy zainaugurowały kolejny sezon systemu miejskiej wypożyczalni rowerów. Do dyspozycji mieszkańców oddano 60 pojazdów, w tym jeden rower trójkołowy dedykowany dla niepełnosprawnych użytkowników. Za usługę odpowiada firma Nextbike Polska.


Zarządzający systemem przygotowali 7 stacji (na Paprocanach, Dworcu PKP, Placu Baczyńskiego, Lodowisku, w pobliżu Tyskich Hal Targowych, Urzędu Skarbowego oraz na ul. Jaśkowickiej przy SP-10), między którymi można przemieszczać się na 60 nowych rowerach z kompletnym wyposażeniem. Wśród rowerów, oprócz standardowych dwukołowych, możliwe jest wypożyczenie 2 typu CARGO - trójkołowe przystosowane do przewozu dzieci, 3 tandemy, 5 rowerków dziecięcych oraz 1 trójkołowy dla osób niepełnosprawnych lub seniorów.Wypożyczenie roweru możliwe jest 7 dni w tygodniu, 24h na dobę. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne. Od 16 do 60 minuty 1 zł. Druga godzina kosztuje 2 złote, a 3 godzina – 3 złote. Za czwartą i każdą następną godzinę trzeba zapłacić po 4 złote. Aby skorzystać z systemu roweru miejskiego w Tychach wystarczy wejść na stronę www.tyskirower.pl - na stronie można też zlokalizować miejsce postoju roweru trójkołowego, zarejestrować się podając podstawowe dane osobowe i wpłacić 10 zł opłaty inicjalnej. To minimalna kwota, która umożliwia wypożyczenie roweru. Potrącane są z niej ewentualne opłaty, można ją również odzyskać po wyrejestrowaniu z systemu. Jednorazowa rejestracja umożliwia korzystanie z systemów Nextbike na całym świecie. Za usługę odpowiada firma Nextbike Polska.

Pozostaje pochwalić włodarzy miasta za inicjatywę i życzyć sobie, by nie poprzestano na jednym rowerze trójkołowym, a także, by przedstawiciele innych miast brali Tychy za przykład :)


Źródło informacji: tychy.info. Zdjęcie: flickr.com/nextbikepolska

Lubię to! / Udostępnij na Facebook!

1 komentarz:

  1. Bardzo popieram ten pomysł! Kto nie lubi jeździć na rowerze :)

    OdpowiedzUsuń