wtorek, 10 kwietnia 2018

Ruszył drugi sezon bezpłatnej wypożyczalni rowerów trójkołowych dla osób niepełnosprawnych w Kaliszu. To jedno z czterech takich miejsc w Polsce!


Wraz z nadejściem wiosny rozpoczął się sezon rowerowy, co dla niepełnosprawnych mieszkańców Kalisza oznacza start darmowej wypożyczalni rowerów trójkołowych. To już drugi sezon funkcjonowania tej usługi. Z rowerów mogą korzystać dzieci, młodzież i dorośli niepełnosprawni.

Dzięki współpracy Fundacji "Eco Textil" ze Szkołą Podstawową nr 19 przy ul. Budowlanych 2 w Kaliszu oraz Grupą Wsparcia "Przystań", która powstała i działa przy tej placówce, w ubiegłym roku uruchomiono pierwszą w Polsce wypożyczalnię rowerów trójkołowych dla osób niepełnosprawnych. Duże zainteresowanie usługą całkowicie potwierdziło jej zasadność. Pomysłodawcom dało to energię na dalszy rozwój i stworzenie sieci podobnych miejsc na terenie całego kraju. Na chwilę obecną, oprócz kaliskiej, podobne funkcjonują także w Skarżysku-Kamiennej, Kłecku i w Słupsku, a według zapowiedzi to dopiero początek - niepełnosprawni rowerzyści mogą spodziewać się takich wypożyczalni w każdym województwie.


W ofercie wypożyczalni znajdują się pojazdy trójkołowe, w trzech rozmiarach, przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych użytkowników. Wypożyczalnia działa na zasadzie "z ręki do ręki" - tzn. o dostępności roweru do wypożyczenia kontaktujemy się bezpośrednio z aktualnym posiadaczem. Z roweru można korzystać do dwóch tygodni. Jeśli nie będzie chętnego na wypożyczenie, okres można przedłużyć.

Osoby zainteresowane wypożyczeniem roweru rehabilitacyjnego wszelkie potrzebne informacje znajdą na stronie Fundacji Eco Textil - na stronie fundacji można znaleźć także namiary na wszystkie wypożyczalnie.

Źródło informacji: faktykaliskie.pl

Lubię to! / Udostępnij na Facebook!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz