środa, 14 lutego 2018

Oto najnowszy polski rower do przewozu osób na wózku inwalidzkim. Jest tani, wygodny, bezpieczny... a to dopiero początek jego zalet!


W sprzedaży pojawił się polski rower z platformą do przewozu osób na wózku inwalidzkim - gustownie nazwany Maluch-II. Pomysłodawcą konstrukcji jest producent riksz, rowerów transportowych - FlexiCargoBike.pl. Pojazd ma wiele zalet - najważniejszymi jest prostota wykonania, wygoda w użytkowaniu oraz niska cena - w porównaniu do tego typu rozwiązań u zachodnich producentów.

Rower Maluch II bez wątpienia może ułatwić życie wielu osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim oraz im bliskim, posiada specjalne niskie zawieszenie, pozwalające na prosty wjazd i zjazd z platformy wózka - z niewielką pomocą opiekuna, odpowiedniej wielkości, stabilną platformę, na której zmieści się zarówno osoba na wózku, jak i zakupy, bagaż itp. Dodatkowo rower wyposażony jest w pas zabezpieczający przypinany do ramy wózka. Maksymalny udźwig to 130 kg plus masa kierującego. Maluch II doskonale sprawdzi się jako wygodny środek transportu, umożliwi osobie niepełnosprawnej spacer rowerowy w rodzinnym gronie, przyda się podczas zakupów, wyjazdu na zakupy i wszędzie tam, gdzie oczy poniosą ;)

Ile to kosztuje? W wersji podstawowej cena z VAT to 4300 zł, zaś w wersji ze wspomaganiem elektrycznym około 7 tyś zł + koszt baterii - w tym wypadku możliwe będą 2 opcje, ekonomiczna żelowa 36V za ok. 200zł (3x12V 7Ah) lub bateria li-ion 36V 15Ah za ok. 1600zł.


Zainteresowanych odsyłam na stronę FlexiCargoBike.pl oraz do sklepu Flexicargobike.sklep.pl, gdzie Maluch II dostępny jest już w sprzedaży!

Na poniższym filmiku można zobaczyć Malucha II w akcji :)

4 komentarze:

 1. BARDZO DOBRE ROZWIĄZANIE DO PRZEWOZU MNIEJ SPRAWNYCH NA WÓZKACH. POZDRAWIAM POMYSŁODAWCĘ I PRODUCENTA.TYLKO CO Z DOFINANSOWANIEM.???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej kwestii najlepiej skontaktować się z pomysłodawcą i producentem - https://www.facebook.com/flexicargobike/ lub http://flexicargobike.pl/kontakt.html

   Usuń
  2. Informacje dla osób zainteresowanych dofinansowaniem rowerów do przewozu osób niepełnosprawnych na wózku inwalidzkim z funduszy PFRON:
   - dofinansowanie na rower do przewozu osób niepełnosprawnych jest możliwe do 95% dla osób o najniższych dochodach, minimalna pomoc 65%
   - wnioskujemy w kategorii "Bariery Architektoniczne, Techniczne i w Komunikowaniu się " link z PCPR Wołomin http://www.pcprwolomin.pl/informacje-dla-osob-niepelnosprawnych/wnioski-do-pobrania.html"
   - do wniosku załączmy fakturę PRO-forma
   - niestety nie można zakupić roweru wcześniej
   - okres oczekiwania to nawet kilka/kilkanaście miesięcy i więcej ale wszystkie wnioski są rozpatrywane pozytywnie, to może rożnie wyglądać w różnych regionach Polski.
   Zachęcam zatem to odwiedzenia lokalnego PCPR i sprawdzenia powyższych możliwości dofinansowania z funduszy PFRONu.
   Pozdrawiam Serdecznie.
   Mariusz
   email: mariusz.luszczek@flexicargobike.pl

   Usuń
 2. Gratuluję ciekawego pomysłu.

  OdpowiedzUsuń